Първо истинско оборудване

Тук всеки желаещ може да си отвори тема за да се похвали с какво вар, в какво отлежава, и как изглежда крайния резултат

Модератор: Martin

Първо истинско оборудване

Мнениеот spacegospod » 08 Фев 2022, 14:25

Здравейте колеги!

От години варя в кухнята си, преди това варих в голям казан върху газов котлон, а сега най-накрая се наканих да направя крачката към истинско оборудване.
Прегледах какво има на пазара и преди някой да каже "чети бе колега" - прегледах и темите във форума.

Целя се в малка система до 30л, не се блазня от програматори и много електроника. Предимство е да има серпентина в комплекта, но не е проблем да купя и отделно.
Засега най-добрият вариант в съотношение цена/функции, който съм намерил е един котел на Klarstein за около 450лв. Няма да публикувам линка за да не каже някой че правя реклама.
Единственият му недостатък може би е, че няма нищо за циркулация, няма помпа, няма тръба. Първият ми въпрос е колко според вас важен е този елемент от оборудването? Знам че може да се вземе допълнително.

Вторият ми въпрос е какъв опит имате с други подобни системи и имате ли препоръки?
Всички конкуренти на Klarstein са поне 2 пъти по-скъпи, а такава разлика в цената обикновено не е без причина. Просто не успявам да я видя.

Поздрави,
Стоян
spacegospod
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Яну 2019, 12:54

Назад към Да си ги покажем (оборудванията и бирите)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта