Бирени етикети

Тук всеки желаещ може да си отвори тема за да се похвали с какво вар, в какво отлежава, и как изглежда крайния резултат

Модератор: Martin

Бирени етикети

Мнениеот Dr1nata » 29 Авг 2014, 17:02

Здравейте! Предлагам в тази тема да споделяме етикетите на нашите бири (за тези от нас, които си играят да предадат по-представителен вид на пивото си), техники за изработването им, както и онлайн ресурси помагащи ни за това.

Лично аз не мога да се похваля все още с етикет, тъй като чакам температурите да станат по-подходящи за първата ми варка. Поинтересувах се обаче за онлайн генератори на етикети и ето какво открих:

  • labeley.com - може би най-богатият на вариации генератор, на който попаднах. Поиграх си 5-10мин с него и ето какво сътворих на прима виста
  • Beer Labelizer - бърз и лесен за работа
  • GrogTag - Доста богат каталог от етикети, но не ти позволява save, а е само за поръчки от сайта. Ако си малко по-упорит обаче, може и да излъжеш системата с помощта на две програми. Ако някой се интересува ще опиша как аз успях да заобиколя правилата и да запазя този примерен етикет
  • Beer Label Builder - не много интересни етикети, но пък могат да бъдат на кирилица

Надявам се връзките да са ви полезни и да споделите какви етикети сте сътворили и какво сте ползвали за изработката им. Наздраве!
Варки: 38
Малц: 155.75 кг.
Пиво: 710.5 л.
Аватар
Dr1nata
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 87
Регистриран на: 18 Авг 2014, 23:11
Местоположение: Русе

Re: Бирени етикети

Мнениеот Dr1nata » 30 Ное 2014, 03:50

На никой явно не му се пише в тази тема, но аз пък ще ви споделя какво сътворих като етикети за първите си бири:

За първата бира се опитах да бъда креативен, до колкото това ми е възможно(не съм от най-идейните в областта) и да създам нещо по-така. Случайно попаднах на емблема на известна дискотека и реших, че след малко тунинг би стояла добре за преден етикет на първата ми бира. В крайна сметка ето какво се получи:
Изображение Изображение

Тук за втори етикет, а по принцип като основен и единствен ползвам това:
Изображение Изображение Изображение
Приликите с Brouwerij de Molen не са случайни. Харесват ми етикетите на техните бири и сътворих подобни ползвайки paint.net

В момента правя етикет за 3тата партида. Ще е нещо различно, цветно и така като гледам ще се получи много добре. Ако някой се престраши да пише по темата ще ми е интересно да видя какви са вашите етикети и да разбера каква информация извеждате на тях.
Варки: 38
Малц: 155.75 кг.
Пиво: 710.5 л.
Аватар
Dr1nata
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 87
Регистриран на: 18 Авг 2014, 23:11
Местоположение: Русе

Re: Бирени етикети

Мнениеот rajev » 30 Ное 2014, 08:57

Колега кажи лесно ли се работи с тая програма ,могат ли да се поставят картинки .Защото аз съм си измислил етикет ама нямам програма за да го сътворя.Поздрави
Аватар
rajev
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 409
Регистриран на: 14 Ное 2013, 17:53
Местоположение: Пловдив

Re: Бирени етикети

Мнениеот Dr1nata » 30 Ное 2014, 10:26

Трябва да си имал досег с подобни програми, иначе е малко какафония докато свикнеш. Най-добре е да пробваш, за да видиш за какво става въпрос. Картинки можеш да си слагаш, да
Варки: 38
Малц: 155.75 кг.
Пиво: 710.5 л.
Аватар
Dr1nata
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 87
Регистриран на: 18 Авг 2014, 23:11
Местоположение: Русе

Re: Бирени етикети

Мнениеот rajev » 02 Дек 2014, 07:55

Колега този сайт дето си го написал (•Beer Labelizer) наистина е лесен за работа ама немога да сейфам нито да принтвам иска ми по 5 долара на етикет. Има ли възможност да се сейфа по някакъв начин ,че то по 7-8 лева заа етикет идва много.Поздрави
Аватар
rajev
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 409
Регистриран на: 14 Ное 2013, 17:53
Местоположение: Пловдив

Re: Бирени етикети

Мнениеот Dr1nata » 02 Дек 2014, 15:22

Beerlabelizer.com е напълно безплатен. След като зададеш какво да пише по етикета натискаш бутона "save as jpeg", на новият екран, на който те прехвърля още веднъж "save as jpeg" и си готов
Варки: 38
Малц: 155.75 кг.
Пиво: 710.5 л.
Аватар
Dr1nata
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 87
Регистриран на: 18 Авг 2014, 23:11
Местоположение: Русе

Re: Бирени етикети

Мнениеот mirix » 02 Дек 2014, 16:34

Да но само 1 път може да сейфваш и 1 път д апечаташ тъй че :)
Tуй е бира, тя не е гадна!
Тати има една болест, която го кара да пие бира.
Аватар
mirix
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 916
Регистриран на: 12 Окт 2012, 10:10
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Бирени етикети

Мнениеот rajev » 02 Дек 2014, 16:50

Да точно за този сайт става ввъпрос ,някой от етикетите са free обаче тия дето можеш да им поставяш снимки се плащат а аз точно тях искам здраве да е ще го мисля тя само бирата да стане :lol:
Аватар
rajev
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 409
Регистриран на: 14 Ное 2013, 17:53
Местоположение: Пловдив

Re: Бирени етикети

Мнениеот SargoS » 04 Дек 2014, 13:34

rajev написа:Да точно за този сайт става ввъпрос ,някой от етикетите са free обаче тия дето можеш да им поставяш снимки се плащат а аз точно тях искам здраве да е ще го мисля тя само бирата да стане :lol:


Клега, като не иска да ти се запази можеш про сто да си цъкнеш бутона PrintScreen и да сейвнеш в Paint на компа. После изрязваш (crop) частта с етикета и сейвваш фаила наново. Става без ядове. Да питам и аз нещо: на каква хартия принтите и с какъв принтер? После с лепило ли лепите етикетите или само с вода и като изсъхнат да остават залепнали?
SargoS
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Окт 2014, 12:17

Re: Бирени етикети

Мнениеот Dr1nata » 04 Дек 2014, 14:32

Аз ползвам обикновена хартия за принтери на служебния принтер (HP M1132 черно-бял), а когато ми трябва цветно - на близката до нас книжарница. Лепя с лепило за тапети :D , скоро ще разбера дали лесно се смъкват етикетите залепени по този начин
Варки: 38
Малц: 155.75 кг.
Пиво: 710.5 л.
Аватар
Dr1nata
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 87
Регистриран на: 18 Авг 2014, 23:11
Местоположение: Русе

Следваща

Назад към Да си ги покажем (оборудванията и бирите)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron