Бирени етикети

Тук всеки желаещ може да си отвори тема за да се похвали с какво вар, в какво отлежава, и как изглежда крайния резултат

Модератор: Martin

Re: Бирени етикети

Мнениеот rajev » 05 Дек 2014, 07:40

Колега SargoS я по-подробно кажи че аз съм много зле с компютрите.Значи след като си направя етикета натискам принт и ми излиза един лист на който имам вече готовите етикети ама после как да го сеифна в пеинт ????????????по нататака каквото и да натисна излиза оня дето иска 5 долара :mrgreen: .Айде че съм си измислил уникален етикет ама немога да го извадя.Поздрави
Аватар
rajev
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 409
Регистриран на: 14 Ное 2013, 17:53
Местоположение: Пловдив

Re: Бирени етикети

Мнениеот sk1916 » 05 Дек 2014, 10:47

За принтирането мога да споделя и моя скромен опит с етикетите - ползвам двойно лепяща хартия, която я има в повечето книжарници. Става доста удобно - принтираш от едната страна (може и в самата книжарница), след това отлепяш гърба и лепваш на бутилката. Доста удобно е.
sk1916
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 139
Регистриран на: 12 Мар 2014, 23:55

Re: Бирени етикети

Мнениеот victoryvt » 05 Дек 2014, 10:50

Правиш така, че етикета да се вижда възможно най-голям и цял. Натискаш едновременно следните два клавиша - ALT и Print Screen. Първият се намира долу вляво до дългия клавиш, вторият се намира над ентера вдясно.
Това натискане на двата клавиша прави снимка на целия текущ прозорец (браузъра ти който в момента показва сайта, на който е изобразен етикета) и я слага е т.н. клипборд (все едно си направил действието copy).
Отваряш програмата Paint (Намира се за уиндоус в старт->програми->аксесоари)
Отиваш на меню edit, избираш paste.
В прозореца на програмата се появява снимката на сайта и етикета в него - всичко това като картинка.
Сега от тебе се иска да изрежеш само областта с етикета. Това става по следния начин - вляво под менютата има една групичка бутони с които се манипулира изображението. Обикновено са в две колони. Натисни с мишката на втората колона най-горния - представлява правоъгълник с пунктирана линия, служи за избиране на правоъгълна област.
Закарай си мишката в горния ляв ъгъл на етикета, натисни левия бутон и го задръж натиснат, след което придвижи курсора до долния десен ъгъл на етикета и пусни бутона. Така ще имаш очертан с пунктирана (прекъсната) линия етикета.
След това отиди на меню edit и избери copy. Така вече в този клипборд ще имаш само етикета без нищо излишно.
Следва - в меню file -> new (отказваш записването като натискаш "no") , в меню едит, правиш paste.
И сега вече имаш нова картинка само с твоя етикет.
Остава да я запишеш във файл с някакво име по твой избор и във формат .JPG
Това става в меню file -> Save As -> и там в едната кутийка пишеш на латиница името на файла - примерно etiket1 , а под нея има падащо меню което се разлиства и от него избираш тип JPEG. Естествено, преди това си избираш папка в която да запишеш файла.
В нея след това ще търсиш файл с име etiket1.jpg - това е снимка на твоя етикет, която ще печаташ, разнасяш, показваш и т.н.
Печатането става като кликнеш два пъти на нея и след това започнеш да следваш съветника за печат ... няма да го описвам подробно.
Айде действай и после постни тук етикета да видим що за красоти си сътворил.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Бирени етикети

Мнениеот cervesa » 05 Дек 2014, 14:34

@Victor:For Dimmies :D :D :D :D :D :D :D :clap: :clap: :clap: :clap:
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Бирени етикети

Мнениеот rajev » 06 Дек 2014, 07:49

Трябва да си уникално спокоен човек и зареден с бомбастични количества търпение за да се занимаваш с човек като мен ,който има толкова много въпроси.Но с питане става работата .И за пореден път благодарение на Виктор нещата се случват , но етикета ще го покажа по-късно след като бутилирам бирата защото може да търпи промени .Поздрави
п.п. изчезвам да си купувам пресен шаран ЧЕСТИТ НИКУЛДЕН НА ВСИЧКИ
Аватар
rajev
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 409
Регистриран на: 14 Ное 2013, 17:53
Местоположение: Пловдив

Re: Бирени етикети

Мнениеот Dr1nata » 06 Яну 2015, 12:50

Ето и цветния етикет, за който споменах. Мисля, че се получи добре:

Изображение Изображение
Размер: 21х10 (см)

@sk1916, лесно ли се отстранява после този етикет?
Варки: 38
Малц: 155.75 кг.
Пиво: 710.5 л.
Аватар
Dr1nata
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 87
Регистриран на: 18 Авг 2014, 23:11
Местоположение: Русе

Re: Бирени етикети

Мнениеот victoryvt » 06 Яну 2015, 14:07

Ако беше участвал лятото с този етикет на конкурса за етикети ...
Щеше да ми е фаворит !
Но имаше и други много добри тогава.
Кой спечели, я ми припомнете.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Бирени етикети

Мнениеот sk1916 » 06 Яну 2015, 14:43

Поздравления! Много добре изглежда, постарал си се! Този етикет от двойно лепящата канцеларснка хартия обаче доста трудно се сваля. Забелязал съм, че има някои пивоварни, които използват явно подобни, защото е невъзможно да им се свалят етикетите. За разлика от повечето чешки, германски и белгийски, чието лепило позволява да се отлепи етикета от раз при кратко потапяне във вода. Ако си се спрял на двойно лепящо - ще имаш идеално залепяне, но по-скоро ще си остане етикетът - или трябва да лепиш отгоре, или да жертваш бутилката. Но предвид това, че сме се събрали сериозни хора тук, то бързо бихме натрупали следващи запаси с бутилки.
sk1916
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 139
Регистриран на: 12 Мар 2014, 23:55

Re: Бирени етикети

Мнениеот sk1916 » 06 Яну 2015, 14:43

Мисля, че беше етикетът на Ченков?
sk1916
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 139
Регистриран на: 12 Мар 2014, 23:55

Re: Бирени етикети

Мнениеот Yaskata » 20 Яну 2015, 21:58

Страхотен! Поздравления :)
Аватар
Yaskata
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 311
Регистриран на: 01 Ное 2014, 18:37
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Да си ги покажем (оборудванията и бирите)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта