DYI: Стойка за оборудване

Тук всеки желаещ може да си отвори тема за да се похвали с какво вар, в какво отлежава, и как изглежда крайния резултат

Модератор: Martin

DYI: Стойка за оборудване

Мнениеот ultrashock » 19 Яну 2017, 13:08

Реших да направя една тема за стойки за оборудването (виждам, че няма подобна). Идеята е тук да дискутираме различни различни стойки и начини на изработване.

Аз живея в апартамент и мястото е крайно ограничено. Но след като миналия път разлях 2 литра от майша на земята и по стените при опит за местене на 24 литровия казан, пълен до горе, реших че ми трябва стойка. Идеята ми е да лека, да мога да я свалям в мазето, да не заема много място и да не местя никакви съдове, в деня на варене.
Направих 3 бързи проекта и се чудя на кое да се спра и да изработя в свободното време:

1. Изцяло дървена конструкция от летви. На две нива + едно на земята за BK:
Stand Project1.gif


2.Това го видях в нета и много ми допадна но ми се струва по трудно за изработка. Отново от дървени летви. Реално е най-компактното:
Stand Project2.gif


3. В момента съм оставил един шкаф от старата секция, в който си държа всичко свързано с бирата, без казаните. Идеята е да направя една малка дървена конструкция на едната му половина, която да слагам само като варя и да я направя такъв размер, че да може да влиза в самия шкаф. Ще заема само половината, в другата част ще държа бирените аксесоари. Отгоре ще има улеи, за да е по стабилна горната сваляема част. Нещо такова:
Stand Project3.gif


Като цяло най разумно ми се струва последния вариант, тъй като 2/3 от стойката я имам, остава само малката конструкция. Плюс това не е нужно всеки път да се сваля в мазето :) Вие какво мислите по въпроса?

Моля покажете и ваши идеи/реализирани проекти.

Надявам се да ви допада темата и да я развиваме. Подобна има и при колегите американци (цък).
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: DYI: Стойка за оборудване

Мнениеот petiomalchev » 22 Яну 2017, 09:44

Най-лесно ще е с 3 вариант, само че ако шкафа е цял без преграда между двете вратички мисля че трябва да сложиш за усилване на конструкцията.
petiomalchev
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Ное 2016, 00:11

Re: DYI: Стойка за оборудване

Мнениеот ultrashock » 22 Яну 2017, 14:45

Ами държи се за сега, но ако трябва ще изрежа една подпора.
Тази сутрин осъществих мини проекта по вариант 3. Получи се добре, направих го от стари плоскости от един гардероб. Направих го модулно, за да влиза едно в друго и след това в шкафа, за да не заема място. Само с по-голямото мисля че е достатъчно, но за всеки случай изрязах и малка, ако трябва повече височина. Отделно може да се ползва като помощни масички при необходимост по време на бутилиране и т.н.
Ето какво стана (малко неподредено ама все още почиствам):
20170122_133612.jpg
20170122_133558.jpg
20170122_133551.jpg
20170122_133440.jpg
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: DYI: Стойка за оборудване

Мнениеот petiomalchev » 22 Яну 2017, 16:59

Браво :clap:
Идеално е станало.
petiomalchev
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Ное 2016, 00:11

Re: DYI: Стойка за оборудване

Мнениеот Clarion » 23 Яну 2017, 22:05

един хубав стелаж, от модулните, с дълбочина 40-50 см, задължително да има заздравяване на плотовете (надлъжен профил), товароносимост 100 кг. на плот, нареждаш си ги както ти пасва за всички операции и си готово. ако нещо не си предвидил - разместваш.

20151003_124257 22.jpg
Clarion
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 84
Регистриран на: 20 Яну 2015, 14:47

Re: DYI: Стойка за оборудване

Мнениеот offroader2 » 04 Фев 2020, 11:08

Привет , колеги моето включване по е късничко ,но на място ето това почнах да занимавам.още не е изпробвано ...скоро и това ще стане... ;)материалите са отпадъчни остатъци от рафтове ...
Прикачени файлове
Beer.jpg
Последна промяна offroader2 на 04 Фев 2020, 11:12, променена общо 1 път
offroader2
Малко вари, малко споделя
Малко вари, малко споделя
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Дек 2016, 15:28


Назад към Да си ги покажем (оборудванията и бирите)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта