Много ниска захарност!

Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Модератор: Martin

Правила на форума
Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Re: Много ниска захарност!

Мнениеот boris » 17 Сеп 2019, 21:21

Благодаря за отговорите. Направих засечка с температурата, която мери системата и стъклен термометър и дава точно 10гр разлика. Системата мери по-висок температура.
Откакто ползвам системата, въпреки, че началните екстракти ми бяха по-ниски от очакваното системата, йодната проба също излизаше добра, а бирата се получаваше много хубава. Може би скоро е дал проблем термометъра.
Още веднъж благодаря за съдействието.
boris
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 14
Регистриран на: 10 Мар 2019, 14:14

Re: Много ниска захарност!

Мнениеот ultrashock » 19 Сеп 2019, 08:27

10 градуса никак не са малко. По-скоро впоследствие се е повредил термометъра.
Съвет от мен: винаги ползвай поне два термометъра, за да си сигурен и при евентуален проблем да го хванеш навреме.
Аватар
ultrashock
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 627
Регистриран на: 07 Окт 2016, 10:34
Местоположение: София

Re: Много ниска захарност!

Мнениеот boris » 20 Сеп 2019, 09:09

Това с двата термометъра ще ми е обеца на ухото вече. Всъщност се оказа, както и очаквах, че напълно съм си виновен аз. Термомеръра на машината имал някакви настройки, които да симулират температура в диапазон 10° повече или по-малко от тази на течността, за да може при завиране да се включи таймера, който е нагласен по подразбиране на 100°, изхождайки от това, че на различна надморска височина имаме кипене на не точно 100°. Който не чете инструкция за експлоатация е така.
Благодаря за съветите по-горе.
Поздрави,
boris
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 14
Регистриран на: 10 Мар 2019, 14:14

Re: Много ниска захарност!

Мнениеот jentaro » 03 Фев 2021, 17:58

Здравейте , и вкъщи най сетне замириса на фураж след няколко години отлагане на стартиране на процеса. Та сега е първата ми варка и май нещо я оплесках. Измерих екстракт /плътност 20 % след озахаряването. Направих теста с йод и вкичко е ок. Сложих да ври и малко преди да заври взех проба и плътността вече беше 8%. Меря с рефрактометър който със сигурност е верен. Може ли да помогнете , при промиването ли збърках нещо ? Кога е най удачния момент за мерене на плътността ?
jentaro
Малко вари, малко споделя
Малко вари, малко споделя
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Фев 2016, 13:25

Re: Много ниска захарност!

Мнениеот jentaro » 03 Фев 2021, 19:02

Точно приключи варката , сега показва 16% и от 0.900 кг малц и 6.4 литра вода изварих 2.5 литра даже и по малко.
jentaro
Малко вари, малко споделя
Малко вари, малко споделя
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Фев 2016, 13:25

Re: Много ниска захарност!

Мнениеот Don Reba » 28 Юни 2021, 15:18

не знам дали си се оправил, но ако промиваш (другия вариант е торба) е нормално да е 8% преди да заври, варенето задачата му е да сгъсти разтвора.
аз лично почвам да варя още преди да е свършила промивката, пускам чучура бавно да църцори, тенджерата ври, и доливам от време на време каквото се събере в кофата.
Don Reba
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 34
Регистриран на: 14 Окт 2019, 10:52

Предишна

Назад към Помощ за проблеми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron