Няма ферментация

Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Модератор: Martin

Правила на форума
Моля всички, които постват своя проблем тук да прочетат това http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=29&t=2773&start=20#p6204 и задължително да посочват поне следните параметри : Начален екстракт, тип дрожди, температура на ферментация, краен екстракт, околна температура. И да се опитат максимално точно да опишат параметрите на ситуацията си - количества зърно в кг. , мъст и бира в литри и т.н.

Няма ферментация

Мнениеот atanas.ste » 11 Окт 2020, 14:42

Здравейте, отново съм аз!
Миналата седмица изкарах 18 л мъст плътност 1030 след варене. Сложих 10 г дрожди us-05. Затворих кофата и сложих водния клапан. Но и до днес не го видях да бълбука и се сетих, че забравих да арерирам.... Сега се чудя ако отворя, разбъркам и сложа още малко дрожди (преди което ще измерва плътност) дали ще го съсипя на 100 %
atanas.ste
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Сеп 2020, 07:47
Местоположение: София

Re: Няма ферментация

Мнениеот dr_slavov » 11 Окт 2020, 15:12

Не прави нищо. Най-вероятно ферментация вече е приключила и си за бутилиране, но все пак си измери плътността. Провери ферментора да не изпуска от някъде и ти да се чудиш защо клапана не бълбука.
Аватар
dr_slavov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 548
Регистриран на: 11 Май 2015, 17:31
Местоположение: Шумен

Re: Няма ферментация

Мнениеот atanas.ste » 11 Окт 2020, 15:14

dr_slavov написа:Не прави нищо. Най-вероятно ферментация вече е приключила и си за бутилиране, но все пак си измери плътността. Провери ферментора да не изпуска от някъде и ти да се чудиш защо клапана не бълбука.

Утре стават 7дена и ще гледам да бутилирам :)
atanas.ste
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Сеп 2020, 07:47
Местоположение: София

Re: Няма ферментация

Мнениеот Don Reba » 29 Окт 2020, 21:14

изпуска ти херметизацията от някъде, гледай дали има пяна и тн видими признаци
абе 1030 не ти ли е малко малко, аз си мислех че лятната ми бира с десет брикса (1040) е на долния предел, а ти с 1030 ме биеш
Don Reba
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 34
Регистриран на: 14 Окт 2019, 10:52

Re: Няма ферментация

Мнениеот atanas.ste » 30 Окт 2020, 22:07

Don Reba написа:изпуска ти херметизацията от някъде, гледай дали има пяна и тн видими признаци
абе 1030 не ти ли е малко малко, аз си мислех че лятната ми бира с десет брикса (1040) е на долния предел, а ти с 1030 ме биеш

след края на ферментацията беше паднала до FG-1,000, при бутилирането ми се стори малко водниста и... абе гадна. Бях решил да я изхвърля и я зебах в бутилките близо 2 седмици на стайна темперетура, докато не дойде момента да я изхвърля, реших пак да я пробвам и о,чудо ! беше коренно различна бира. сложих я в хладилника 1 седмица и стана доста приятна за пиене
atanas.ste
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Сеп 2020, 07:47
Местоположение: София

Re: Няма ферментация

Мнениеот Don Reba » 09 Ное 2020, 14:20

ами газировката променя нещата, в края на краищата много хора пият с кеф чиста газирана вода, а лека бира е по-добре от газирана вода .
Don Reba
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 34
Регистриран на: 14 Окт 2019, 10:52


Назад към Помощ за проблеми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron