Див хмел

Модератор: Martin

Re: Див хмел

Мнениеот asenr » 08 Сеп 2016, 20:13

Ходих сутринта да помогна на един съсед да си занесе джибрите до ракиджийницата в съседното село и на 15 метра от ракиджийницата видях едно дърво, покрито цялото с хмел. Опитах го, беше значително по-горчив от хмеловете по оградите в наше село, а освен това - и ароматен, набрах малко за експерименти и го сложих в сушилнята. Мисля да опитам сингъл хоп ипа, пък ако няма аромат, ще е битер. Все ще я натаманя някак :mrgreen:

Ей го на, току виж излязъл някой Горно-Спанчовски Жатец :lol:

IMG_20160908_152709.jpg


IMG_20160908_162113.jpg
В съотношението цена-качество бирата на аванта е без конкуренция :obscene-drinkingcheers:
Аватар
asenr
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 191
Регистриран на: 19 Ное 2015, 21:42
Местоположение: с. Ковачево, общ. Сандански

Re: Див хмел

Мнениеот 5th-hokage » 08 Сеп 2016, 23:22

запомни го къде е и ако става на пролет вземи ризоми да го култивираме :) аз съм доброволец за размножаването :)
Аватар
5th-hokage
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 357
Регистриран на: 18 Ное 2014, 11:35
Местоположение: София

Re: Див хмел

Мнениеот mirix » 09 Сеп 2016, 14:43

Ако е читав и аз ще се включа в размножаването на АДБП хмела :)
Tуй е бира, тя не е гадна!
Тати има една болест, която го кара да пие бира.
Аватар
mirix
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 916
Регистриран на: 12 Окт 2012, 10:10
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Див хмел

Мнениеот st_jivko » 09 Сеп 2016, 16:48

Един ризом и за мен,моля!!!
Аватар
st_jivko
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 324
Регистриран на: 01 Мар 2015, 15:02
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Див хмел

Мнениеот asenr » 15 Сеп 2016, 01:03

Изсуших го в сушилнята и си запази зеления цвят. А каквото беше изпадало отпред по земята, беше станало кафяво. Явно хмел не се суши на слънце :) Вчера сварих и бирата с него, след месец ще стане ясно колко пари струва.
В съотношението цена-качество бирата на аванта е без конкуренция :obscene-drinkingcheers:
Аватар
asenr
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 191
Регистриран на: 19 Ное 2015, 21:42
Местоположение: с. Ковачево, общ. Сандански

Re: Див хмел

Мнениеот nnakov » 20 Яну 2017, 17:35

Стана ли ясно как е аромата?
nnakov
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Сеп 2014, 15:53

Re: Див хмел

Мнениеот asenr » 01 Фев 2017, 08:49

Приятен беше, но не можах да го определя точно. Догодина ще направя пак и ще донеса на есенния празник да видим кой какво ще каже. Между другото, оказа се, че този хмел не е съвсем див. Възрастните хора в селото ми казаха, че в тяхната младост са го брали като билка, и са го разсадили навсякъде. И наистина, намерих още много места в околността, където расте, и то по много :)
В съотношението цена-качество бирата на аванта е без конкуренция :obscene-drinkingcheers:
Аватар
asenr
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 191
Регистриран на: 19 Ное 2015, 21:42
Местоположение: с. Ковачево, общ. Сандански

Re: Див хмел

Мнениеот valecs » 28 Ное 2020, 23:01

Малко умряла тема :)
Ама да си кажа и аз думата.
Случайно с брат ми това лято по брега на р. Марица се натъкнахме на диворастящ хмел който по аромат доста ни заприлича на Amarilo.
Набрахме от 2-3 растения набързо 400гр. Другите растения наоколо нямаха такав аромат. Изсуших го на сянка, но прекалих май с дните на сушене (5-6).
Както и да е. Утре 29.10.2020 ще правя сухо охмеляване с него на 25л. Колебая се за количеството.
Ще пиша за резултата.
Като се прибрах в Варна се оказа че имам на оградата си а и наоколо няколко хмелни растения. Реших да експериментирам за горчевина. Досега ползвах Magnum и bg Apolo.
Набрах 400гр. сурови шишарки. Според мен не трябва да се сушат, а да се замразяват директно. Сушенето и пилетирането е удобно за продажба.
Опитах да смеля в блендера шишарките ама нестава. Те са леки и немогат да се режат от ножа. Добавих малко вода докато стана тесто (300мл.). От тестото направих 2 "салама" във фолио и ги замразих в фризера. Така се получи обем само 3 пъти по-голям от подобен грамаж на пилети. Освен това може дълго да се съхранява.
Не намерих някакъв научен начин как да определя горчивината на "Варненския" хмел и заложиш на сравнителен метод.
Сварих за 1 час в 500мл вода 3гр. Magnum и в друга чаша 20гр. зелен хмел (7.5гр би трябвало да стане сух. 3.3-3.5 коефицент на изсушаване).
Резултата:
След 1 час останаха 300мл. течност като Magnum имаше цвят на боза, а Varna беше с цвят на розе. След 3 дена Magnum стана леко червен, а Varna стана като тъмночервено вино. Magnum е с доста по-голям остатъчен аромат.
За вкуса ползвам моя датчик и на 2 мои съседи, единия от които си прави бира.
Понеже Magnin стана страшно горчив се наложи да разреждаме до възможност за тест (3 пъти разреждане).
По вкусови тестове Magnum е с 3.5 пъти по-горчив от Varna.
От там заложих в следващата варка вместо 50гр. Mаgnum всичкия наличен замразен хмел според мен еквивалентен на 160гр.
Крайния резултат е че се получи горчевина която е малко по-голяма от очакваната.
Тоест коефицента трябва да е 1:2.5 еквивалентен сух див хмел към Magnum. Ако Magnum е 12.5% може би Varna e към 5-6%.
Според мен спокойно може да се ползват диви хмелове. Ако са с стабилни параметри.
Смятам догодина да култивирам малко диви и питомни растения :)
Все пак всичко е въпрос на вкус :)
valecs
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Фев 2014, 22:32

Re: Див хмел

Мнениеот valecs » 20 Дек 2020, 10:03

Следващата варка направих с български Apolo за горчивина , второ охмеляване с остатъчен замразен Amarilo от сухо охмеляване и с 60гр. Маришкия хмел за сухо охмеляване. Хмела го сложих в чорап, че беше доста обемист със 200гр стъклени топчета. Въпреки това хмела изплува в последствие (след една седмица). Неудобно заради обема е този начин на охмеляване.
Получи се бира с нормална за мен горчевина, нормална газировка, добра плътност и слаб хмелен аромат. Трябваше да сложа по-големи количества. Аромата не наподобява Amarilo, но за мен стана добра бира.
Ще направя още един експеримент, но другата година.
valecs
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Фев 2014, 22:32

Предишна

Назад към Разни дискусии и приказки на вятъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron