Конфискувани казани

Модератор: Martin

Конфискувани казани

Мнениеот OneDrop » 21 Май 2016, 11:28

Здравейте,

Преди няколко дни, след сигнал подаден от недоброжелателен съсед, бях посетен от Агенция Митници и няколко органи на реда. Бяха ми иззети 50 литра бутилирана бира, както и 2-та казана в които варя. Съставиха ми акт и в момента очаквам развитие. Някой изпадал ли е в подобна ситуация и има ли информация как се процедира? Беше ми казано, че най-вероятно казаните ще ми бъдат върнати, но след неопределен период от време. Обясних на господата, че има запитване към съответните органи изпратено още през 2011 година, което стои още без отговор. Няма никъде текст, който да регламентира по някакъв начин домашното производство на бира за лична употреба. Казаха ми, че трябва да се подаде декларация за производство на бира в домашни условия ( споменаха нещо като АДД), след което вече не би трябвало да има проблем. Ако някой има информация по въпроса моля да сподели, защото случката е доста неприятна и всеки един от нас е потенциален нарушител в случая.
OneDrop
Сам си вари, сам си пие
Сам си вари, сам си пие
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Май 2016, 11:22

Re: Конфискувани казани

Мнениеот victoryvt » 21 Май 2016, 13:53

Здравейте,
Моля да се свържете с мен на ЛС тук, за да уточним някои детайли.
Аз ще информирам УС на АДПБ (Асоциация на домашните пивовари в България) и ще разискваме казуса.
Надявам се, че не става дума за продажба на домашна бира, което така или иначе противоречи на законите и не се приема и от нас (АДПБ) ?
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Конфискувани казани

Мнениеот guerrilla » 21 Май 2016, 16:15

Здравей,

може ли да изпратиш (или качиш тук) акта, който са ти съставили от Агенция "Митници"?
guerrilla
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 23
Регистриран на: 21 Сеп 2014, 12:01
Местоположение: Варна

Re: Конфискувани казани

Мнениеот cervesa » 21 Май 2016, 19:56

Темата е от компетенцията на следствените органи и прокуратурата!
Моля,администратора на форума да блокира темата!!!
cervesa
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 29 Дек 2012, 00:38

Re: Конфискувани казани

Мнениеот aldisha » 21 Май 2016, 23:45

Защо?
aldisha
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 80
Регистриран на: 29 Яну 2014, 22:54
Местоположение: Варна

Re: Конфискувани казани

Мнениеот Foreigner » 22 Май 2016, 00:26

Ако юнаците от агенция "Митници" са си превишили правата, може да има и адекватен отгтвор от наша страна. Само дайте ТТ данни на макс. Влизаме в любимата ми рубрика "Писма на читатели", където обемът е на практика неограниччен, само трябва да дадем право на отговор (говоря за в. "Новинар"), което вече ми харесва много, стига да не се оправдаят опасенията на Виктор за търговска дейност.
Аватар
Foreigner
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 258
Регистриран на: 18 Окт 2014, 12:35
Местоположение: София

Re: Конфискувани казани

Мнениеот aldisha » 22 Май 2016, 09:15

Тя цялата тема изглежда много странна...
Потребителя явно е бил наистина много афектиран, регистрирал се е специално за да напише за проблема си. - "Регистриран на:21 Май 2016, 11:22Последно посещение:21 Май 2016, 12:06" . За момента няма други мнения.

Избрал е да си определи темата, като "Разни дискусии и приказки на вятъра".

И накрая, най-интересното, служителите на реда как така са влезли в тях? В смисъл, дошли са си готови с всички документи за влизане в частната му собственост, за конфискуването на имущество му и т.н.? Или на сила? Или пък даденият потребител вари бира на тротоара пред къщата си?

Има много интересни неща. А, вие искате на ЛС да се разрешават. Пишете ги тук, та да видим кое как става и как трябва да го направим за да си варим бирата чувствайки се горди от това, че си имаме АДПБ която работи в името на легалното домашно пивоварене.
aldisha
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 80
Регистриран на: 29 Яну 2014, 22:54
Местоположение: Варна

Re: Конфискувани казани

Мнениеот victoryvt » 22 Май 2016, 09:56

Мисля че 24 часа са достатъчно време за изчакване на човек, който е "на зор".
Не съм получил ЛС , както и никой от УС на АДПБ не е бил търсен на телефон или мейл.
Моето собствено проучване показва, че най-вероятно се касае за продажба на бира и от там всички тези последствия.
(2000 капачки за 2 месеца мисля че не са за домашно пивоварство)
Поканвам засегнатият господин М.Л. да заповяда на традиционната среща на софийските домашни пивовари на 31.05. viewtopic.php?f=65&t=3305 на която ще има и членове на УС на АДПБ.

Там ще може да изложи казуса си в пълната му конкретика.

С което мисля да заключа темата.
И моля да не се отваря нова (с коментари кой колко е лош)
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново


Назад към Разни дискусии и приказки на вятъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта