Колко тежи празна газова бутилка

Модератор: Martin

Колко тежи празна газова бутилка

Мнениеот petiomalchev » 01 Юни 2017, 19:53

Днес си купих газов котлон 9кВ български. Интересуваме колко тежат газовите бутилки празни за да мога да преценя дали ще ми стигне газта за една варка 6 кг. малц.
Бутилката съм я заредил отдавна, пък и не съм ползвал такъв котлон и не му знам разхода. Ако може да подскажете и колко гори.
petiomalchev
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Ное 2016, 00:11

Re: Колко тежи празна газова бутилка

Мнениеот 5th-hokage » 01 Юни 2017, 20:34

Да си кажа честно незнам колко тежи празна, но имам Колос 6 кв и като го пусна на степен 3 самата битилка се заскрежава леко до нивото на газа който е вътре. За 1 варка отива малко по-малко отоколо 1/2 бутилка. Ако отидеш да я дозаредят (не на газостанция а на място за битова газ) те си знаят колко трябва да се тежи и я допълват.
Аватар
5th-hokage
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 357
Регистриран на: 18 Ное 2014, 11:35
Местоположение: София

Re: Колко тежи празна газова бутилка

Мнениеот petiomalchev » 01 Юни 2017, 20:56

Еми ще я заредя че да не стане гаф. Пък ще я претегля преди и след варката, за да знам за напред.
petiomalchev
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Ное 2016, 00:11

Re: Колко тежи празна газова бутилка

Мнениеот lukata » 01 Юни 2017, 22:35

Газовите бутилки са различни модели-тежът различо.
Най добре си я примери -както си и решил !
Забелязал съм,че бутилките заредени в Топливо,и тези жълтите-на V gas....изкарват повече-отколкото,ако заредя в безиностанция:)
Поздрави:
lukata
Много приказва, малко вари
Много приказва, малко вари
 
Мнения: 65
Регистриран на: 04 Юли 2016, 10:34
Местоположение: Чавдар

Re: Колко тежи празна газова бутилка

Мнениеот bojo » 02 Юни 2017, 00:47

Нормално на всяка бутилка за битова газ има табелка с ТТ данни и пише колко тежи празна. За 27л бутилка е около 14-14,5кг. Газ пропан-бутан грубо може да се смята кг към 1,8л. Бутилката се пълни до 80% от естетическа гледна точка за околните, за да не им се обърне прическата и опърли физиономията при прегряване (разширения разни). За всеки друг тип бутилка с неясни данни, изпразване до дъно, проверка на теглото и по описанието (добре е да се знае поне максималния обем).
При зареждане на газстанция за автомобили (не става на всяка станция), лъсва момента къде лъжат и къде не (кг/л). Попадал съм на измама до 30%. А фабрично заредените (топливо газ, мас и останалите), обикновено имат надценка до 50%.
bojo
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 202
Регистриран на: 18 Юни 2014, 17:40


Назад към Разни дискусии и приказки на вятъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта