Финк Окорон 12 vs Covid-19

Модератор: Martin

Финк Окорон 12 vs Covid-19

Мнениеот kirq4e » 19 Мар 2020, 02:21

В ситуация на криза, пандемия и идиотско презапасяване възниква въпроса: С какво може да се замени спирта за дезинфекция?

Ако имах необходимите материали и средства да си го произведа надали щях да го използвам за дезинфектант (визирам малцовия алкохол). Направо ще ми се свиди и ще искам повече вътрешно да го използвам. Много ми се иска да си напоя марлята с едно 10-15 годишно отлежало и да си се излегна далеч от новини и слухове, но все пак трябва работа да се върши, жена и деца да се гледат и изхранват.

Та възникна една дълбока мисъл в мен в едно мисловно място: Може ли разтвора с Финк Окорон, който ползваме за дезинфекция на съдовете да се пребори с новия вирус? (Кой на кого ще вземе короната?)

Разтвор 1:1000 достатъчен ли ще е за дезинфекция на всякакви повърхности? От дръжки на врата или асансьор до невиждащи слънцето места. За колко време може да подейства разтворът, при положение, че не потапяме всичко, а само използваме пулверизатор?

Тая тема май е по-скоро за раздел Веселба, но мисля, че повече е насочена към техничната част, но никога това не ни пречи да извлечем малко хумор от цялата ситуация. Приемам всякакви препоръки и забележки.

Благодаря за вниманието!

П.С. След последните резултати и новите засегнати области мога да кажа само едно: Викторе да се пазиш и редовно да се дезинфектираш. Играеш голяма роля в цялото начинание и си важен за много хора. Без теб и всички в АДПБ нямаше да се случат нещата както са сега. Да се пазиш! Всички да се пазим. Да сме живи и здрави всички и като отмине цялата патаклама да се срешнем и да си премерим бирите!
Аватар
kirq4e
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 18
Регистриран на: 22 Апр 2014, 14:13
Местоположение: Варна

Re: Финк Окорон 12 vs Covid-19

Мнениеот victoryvt » 19 Мар 2020, 11:19

Става за дезинфекция, само внимавайте по какви повърхности пръскате, после да няма "що ми побеля дисплея".
Изкупуват ми го постоянно.
Сега чакам нова туба 20кг. концентрат.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: Финк Окорон 12 vs Covid-19

Мнениеот KpaTyH » 19 Мар 2020, 17:18

Не продавай огромни количества на 1 човек, оставяй да има някакво за тези, които искат да варят бирка :D
Аватар
KpaTyH
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 128
Регистриран на: 05 Юни 2014, 15:40
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Финк Окорон 12 vs Covid-19

Мнениеот victoryvt » 20 Мар 2020, 14:42

20 kg. имам налични. Искаш ли ?
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново


Назад към Разни дискусии и приказки на вятъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта