може ли информация по въпроса?

Модератор: Martin

може ли информация по въпроса?

Мнениеот mirel » 31 Окт 2023, 23:25

Здравейте. Имам малко може би необичаен въпрос към вас, но той предизвика голям интерес у мен. Знаете ли, защо инструментът "ъглошлайф" става известен като "болгарка" в Русия и какви са причините за този необичаен термин? Много ще се радвам да споделите информация с мен. Благодаря. по
Аватар
mirel
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 20
Регистриран на: 30 Сеп 2015, 15:53

Re: може ли информация по въпроса?

Мнениеот mishomihailov » 01 Ное 2023, 11:17

Привет. Радвам се, че има хора, които се интересуват от историята на тази машина. Популярният инструмент "ъглошлайф" в Русия се нарича "болгарка" поради исторически събития и възхода на българското производство в областта на този вид машини. През миналия век, българското производство на този тип инструменти беше на високо ниво и те станаха изключително популярни в Русия. В този контекст, един от най-популярните инструменти за рязане, произведени в България, получи наименованието "болгарка." Този термин се запази и до днес в Русия и други страни от бившия социалистически блок, като прави България известна в света на производството на този вид инструменти.За още интересни факти, посети този форум bginstrumenti
Аватар
mishomihailov
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 30
Регистриран на: 31 Авг 2015, 14:59


Назад към Разни дискусии и приказки на вятъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта