Принудително газиране на бира с апарат за газирани напитки.

Дискусия относно методите за газиране и начините за разливане на бирата - бутилки, кегове, бурета и т.н.

Модератор: Martin

Принудително газиране на бира с апарат за газирани напитки.

Мнениеот Крисо » 13 Яну 2013, 20:11

Някои от вас, сигурно са правили принудителна карбонизация на домашно пиво в кег. Когато имаш съд за съхранение и той поддържа налягане, принципа е ясен. Скоро, на едно търговско изложение, видях една хитра машинка за карбонизация на не-газирана бира, директно преди тя да бъде сипана в чашата. Модела беше насочен към заведенията, промотирайки набиращия скорост метод за съхранение- Beer-In-Box.

Както и да е. Въпросът е там, че всичко това много ми напомни за начина, по който се газират и смесват със сироп безалкохолните напитки в пост-микс апаратите. Там отново има малка камера под налягане, но вместо течността да се остави да се насити с CO2 в продължение на няколко часа/дни (както в кега), се налива за директна консумация или пък бутилира. Такъв е случая и с апарати, като този:

13138963_1_585x461.jpg


Обикновено, течността, която се газира при направата на безалкохолни напитки, е вода. Чак впоследствие тя се смесва със сироп. Въпроса ми е, дали според вас, една такава проста машина, не може да газира бира, непосредствено преди бутилирането й? Впрочем, тези модели са направени точно с цел бутилиране, веднага след карбонизацията.

Единственото различно, в случая на използване на бира, вместо вода, според мен би било по-честото почистване на камерата и маркучите(след всяко използване). Другото нещо,което си мисля, е че ако в оригиналния процес, водата влиза в газиращата камера директно от водопровода, то вероятно е необходимо и минимално налягане, тъй като самата машина няма собствена помпа. Помпа, разбира се, винаги може да се добави, стига да е нужна.

Как мислите, може ли да се използва един такъв апарат за газиране на бира?
Аватар
Крисо
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 28
Регистриран на: 13 Дек 2012, 21:32

Назад към Газировка (карбонизация) и бутилиране / кегиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта