За Бога братя, не купувайте ...

Дискусия относно видове, качество и характеристики на суровините и материалите за домашна бира - малц, хмел, дрожди и немалцови добавки.

Модератор: Martin

За Бога братя, не купувайте ...

Мнениеот victoryvt » 09 Окт 2014, 08:30

Пилзен малц ако няма да правите лагери и то светли лагери !

Ще се възползвам от думите на един бивш служебен премиер - Любен Беров ("За бога братя - не купувайте ако ви е скъпо !")
Забелязвам тенденция да се поръчва пилс малц Вайерман вместо пейл (в момента има пейл малц на Бест Малц - Германия - разликата е само в града - Вайерман е в Бамберг, а Бест малц е в Хайделберг).
Та моля всички, които правят ейлове да избират пейл малц, а не пилс. Разликата е минимална, но все пак я има. Нека пилс малцът остане за лагерни бири, в които е важно да е такъв.
Може би причината е в това, че пилс-а е с 10ст. по-евтин, но това е така заради по-малката температурна обработка и така си идва от производителя с 5 евроцента по-евтин от пейл ейл малца.
Тъй като аз гледам да поддържам нужните количества от всеки вид малц, така че хем да няма липси, хем да ми стига и мястото - от пилс малца на Вайерман съм взел около 300кг. , а пейл вече ще се доставя на по 1 тон, че няма такса за микс-палет. Дано сме живи и здрави и да се множим (домашните пивовари) и да дойде време и пилс да се доставя на по 1 тон , но дотогава :

Призовавам всички домашни пивовари да поръчват пилс малц за лагери, а пейл за ейлове.

И не забравяйте, че има и пилс-малц български, ако все пак цената е решаваща - той е на 1.50лв. обикновено.
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: За Бога братя, не купувайте ...

Мнениеот alvinator » 09 Окт 2014, 22:11

Викторе, давай по-пазарно бе, вдигни му цената! Така се регулира пазар, не с беровщини :D

Иначе, да си призная, аз винаги съм ползвал пейл ейл, затова сега взех пилс - и за вайцена, и за голдън ейла.
Аватар
alvinator
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 198
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:06

Re: За Бога братя, не купувайте ...

Мнениеот simeon » 17 Окт 2014, 12:48

Цитираш Попов, не Беров :)
simeon
Малко вари, малко споделя
Малко вари, малко споделя
 
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Окт 2013, 14:10

Re: За Бога братя, не купувайте ...

Мнениеот victoryvt » 17 Окт 2014, 15:15

Мдаа, прав си.
Нищо, и двамата да ги ...
Аватар
victoryvt
Администратор
Администратор
 
Мнения: 2089
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 16:16
Местоположение: В.Търново

Re: За Бога братя, не купувайте ...

Мнениеот ozko » 17 Окт 2014, 22:44

- И на тебе, и на тебе и тебе, ...
- Ами на мене?
- И на тебе ма*** ти да e.. (питай ме как го цензурирах :D )
Аватар
ozko
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 18
Регистриран на: 14 Фев 2014, 11:03


Назад към Материали и суровини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта