Предложение за локална сбирка в София

Клуб на домашните пивовари от София.

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот Foreigner » 30 Ное 2015, 16:35

Свилене, отлично реагираш на възникналия казус, само да не буйстваш после на родителската среща. Ще се опитам да намина по-рано, за да се видим, пък дано успея.
Аватар
Foreigner
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 258
Регистриран на: 18 Окт 2014, 12:35
Местоположение: София

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот Dejmos » 30 Ное 2015, 17:53

Ние сме двама, аз и жената. Няма да усеем преди обявения час, дори може малко да закъснеем.
Бири - 28, плюс 5 пъти Apple Cider с купен ябълков сок
Малц/зърно - 120 кг.
Последна бира - "Двамата болни", светъл ейл
Последна друга напитка - медовина, брага, каберн-ейл
Dejmos
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 719
Регистриран на: 26 Юли 2015, 11:13

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот dejo » 02 Дек 2015, 12:41

Аз съм голям идиот - отидах вчера в заведението :? Оставих там моята бира, надявам се да не е станал някой фал.
dejo
Колкото вари, толкова и споделя
Колкото вари, толкова и споделя
 
Мнения: 18
Регистриран на: 08 Дек 2014, 19:26

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот sk1916 » 02 Дек 2015, 12:45

dejo написа:Аз съм голям идиот - отидах вчера в заведението :? Оставих там моята бира, надявам се да не е станал някой фал.


Не, те дори тази сутрин се обадиха и казаха, че всеки, който иска може да мине по-рано и да си остави бирата за охлаждане.
sk1916
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 139
Регистриран на: 12 Мар 2014, 23:55

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот 5th-hokage » 03 Дек 2015, 10:23

Ето и първия снимков матерял от тази среща:
Според мен това беше срещата на която опитахме най-разнообразни бири, сайдъри, ракия (сливова), че дори и вино :) Всичко беше страхотно - събрахме се и повече пивовари от миналия път. Разнообразието беше толкова голямо, че всеки любител на бирата би ни завидял за отрупаната маса с пенливата течност. Обменихме опит и почерпихме идеи и съвети за бъдещите ни проекти.
Благодара Ви че ви има :)
Прикачени файлове
il_mondo_2.jpg
il_mondo_1.jpg
Аватар
5th-hokage
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 357
Регистриран на: 18 Ное 2014, 11:35
Местоположение: София

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот ALL_ON » 03 Дек 2015, 12:34

Сбирката бе повече от перфектна :) Както обсъждахме с колегите, от сбирка на сбирка нивото на организация и качеството на бирите значително се подобрява! В подкрепа на това бих искал да споделя само част от бирите, които имаше снощи и които ми направиха впечатление: Лагерна бира със сухо охмеляване, бира с мед и канела, сингъл хоп Цитра ИПА, шоколадов стаут (всички дело на Мая), Стаута с вкус на кафе Еспресо на Ицо, Бира с добавени къпини от Пепо, който донесе и още няколко добри бири и бяло вино :) ; страхотен битер от Ники, няколко добри и ароматни ейла от 5th-hokage; домашна ракия и най-силната бира на вечерта (по спомени около 9,5% алкохол) от Foreigner, като той донесе и още няколко бири, още 2-3 Хелса, няколко червени ейлове, както и ръжен такъв на колегата Дамян, опита на един от колега да наподоби една конкретна бира в стил ИПА, като накрая се оказа, че неговият вариант е по-добър! Със сигурност пропускам още доста бирени изкушения, но като цяло вярвам хората, които не присъстваха снощи ще добият представа и ще съжалят, че не са присъствали. Обсъдени бяха доста интересни идеи за бъдещите локални сбирки, които като му дойде времето ще бъдат обявени от предложилите ги колеги. Общо взето личното ми мнение е, че това беше една много сполучлива сбирка, като благодаря на колегите за униланите бири, които са сварили и донесоха снощи! :clap:
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот ameba13 » 03 Дек 2015, 23:36

Колеги, поздравеления за хубавата среща! в предишните постгове всичко е казано по-добре отколкото аз мога да го опиша. Само ще добавя, че стояхме до 1 през нощта в работен ден в средата на седмицата! а започнахме в 6! това са близо 7 часа - раздумка и пиенье!

както обещах - ето линк към температурния контролер който показах:
http://www.aliexpress.com/item/diagnostic-tool-Digital-STC-1000-All-Purpose-Temperature-Controller-weather-station-Thermostat-With-Sensor-digital-thermostat/32491473246.html?spm=2114.01020208.3.11.70XrwT&ws_ab_test=searchweb201556_2_79_78_77_80,searchweb201644_5,searchweb201560_1

може да има и по-добри оферти вече - потърсете.

при поръчка изрично напишете, че искате да работи на 220 волта, а не на 110!

свързването е елементарно
ameba13
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 117
Регистриран на: 01 Юли 2013, 15:42

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот st_jivko » 04 Дек 2015, 09:54

Аз пазарувам от Banggood.
Ето контролери:
http://www.banggood.com/RC-112-220V110V ... 83667.html

Аз съм с този:
http://www.banggood.com/DC-12V-Digital- ... 79313.html
Аватар
st_jivko
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 324
Регистриран на: 01 Мар 2015, 15:02
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот Dejmos » 04 Дек 2015, 11:44

И аз ползвам втория. Много удобен, интуитивен и лесен за употреба. Настройват се отляво и отдясно границите на желания температурен диапазон, съответно, ако лявата е по-малка, контролира загряване, обратното - охлаждане. В средата показва текущата температура.
Предимството е, че може да се зададе по-широк диапазон, което с цената на известно колебаене на температурата да намали броя/честотата на включване/изключване на хладилника например и да избегне по-лошия вариант - редуване на охлаждане и загряване. Това при другия контролер се постига с промяна на хистерезиса и за целта се влиза в програмно меню с известен риск да се обърка нещо.
Недостатъци - захранване 12 волта и къс кабел на сензора, половин метър... според продавача удължаване на кабела няма да повлияе отчитането, склонен съм да се съглася. За да се постигне управление едновременно на охлаждане и затопляне са необходими два контролера (все пак е по-евтино от един от другите).

П.П. Бирата, която имитирах, не беше ИПА. Производителят я определя като golden ale, IBU 32
Бири - 28, плюс 5 пъти Apple Cider с купен ябълков сок
Малц/зърно - 120 кг.
Последна бира - "Двамата болни", светъл ейл
Последна друга напитка - медовина, брага, каберн-ейл
Dejmos
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 719
Регистриран на: 26 Юли 2015, 11:13

Re: Предложение за локална сбирка в София

Мнениеот ALL_ON » 26 Яну 2016, 14:15

Колеги, срещам мнения из форума, че следващата локална сбирка се предвижда за март месец! Защо пропускаме февруари? Дайте да обсъдим вариантите за следваща сбирка и по-рано да го измислим, че да се знае :D
ALL_ON
Майстор на лакардията и пивоваренето
Майстор на лакардията и пивоваренето
 
Мнения: 541
Регистриран на: 14 Авг 2014, 18:59
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Шопски клуб

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron